Trener wystąpień publicznych to specjalista, którego zadaniem jest przygotowanie Ciebie do określonych wyzwań prezentacyjnych. Pomoże Ci przed ważną prelekcją w trakcie konferencji, seminariów, delegacji czy prezentacji przed przełożonym lub zarządem. Udzieli wskazówek poprzedzających istotne dla Ciebie spotkanie, negocjacje, rozmowy handlowe lub rozmowę rekrutacyjną, kiedy starasz się o nową lub lepszą pracę. Jeżeli to potrzebne może nawet napisać dla Ciebie przemówienie, choć zawsze celem szkoleń  z wystąpień publicznych jest nauczenie się samodzielnego przygotowania do prezentacji, aby gotowce nie były już nigdy potrzebne.

Z jakimi problemami przychodzą klienci do trenera wystąpień publicznych?

trener publicznego występowania
Trener wystąpień publicznych

Istnieją dwa rodzaje problemów, z którymi spotykają się moi klienci: uświadomione i nieuświadomione. Pierwsza kategoria dotyczy ewidentnie rażących błędów, które możesz samodzielnie nazwać: „ciągle mówię yyy”; „nie wiem co zrobić z rękoma”; „znowu zgubiłam/em myśl” itd.

Moim zadaniem jest jednak znacznie szersze spojrzenie i zaobserwowanie Twoich pozostałych braków prezentacyjnych (problemów nieuświadomionych), czego efektem będzie ich uświadomienie, nazwanie, a co najważniejsze stworzenie planu działania – co i jak można poprawić, jakich technik należy użyć, aby osiągnąć punkt docelowy. Nie mniej ważnym aspektem będzie wyłuskanie i wzmocnienie Twoich naturalnych zdolności i umiejętności.

Na bazie dziesiątek spotkań z klientami indywidualnymi mogę jednak wysnuć zbiór trudności z jakimi mamy problemy najczęściej. Piętę achillesową stanowią: wielowątkowość wypowiedzi, gubienie kontaktu wzrokowego, problemy z postawą ciała, brak umiejętności zarządzania gestykulacją, czasem i miejscem prezentacji oraz zdolnością do użycia technik zwiększających zainteresowanie słuchaczy, aktywizujących audytorium, aby wprowadzić ludzi na wyższy poziom energii.

W czym pomoże Ci trener publicznego występowania?

Analogicznie do wcześniejszego pytania bardzo ważna jest umiejętność selekcji informacji, czyli skupiania się na tych danych, które powinien usłyszeć odbiorca. Jeżeli miałeś/miałaś poczucie „a mogłem/mogłam o tym jeszcze powiedzieć!” to znaczy, że zapełniasz wypowiedź treściami śmieciowymi, a na ważne brakuje Ci czasu.
Zebrane informacje należy uporządkować i nadać im spójną strukturę. Trener wystąpień publicznych podpowie Ci, jak zainteresować słuchaczy, zwiększyć ich udział, pobudzić energetycznie – istnieją na to dziesiątki narzędzi!

Ponadto możesz skorygować reprezentowaną postawę i dodać gesty, które będą kompatybilne ze słowami (podkreślanie, negacja, gesty neutralne, wskazywanie itd.). Co ważne trener wskaże Ci, jak zbudować prezentację, aby wykorzystać efektywnie przeznaczony czas, jeżeli masz szeroki temat, a tylko 15 minut na wypowiedź.

Ile kosztuje praca z trenerem autoprezentacji?

Szkolenie z prezentacji można otrzymać już od 300 zł/netto/za godzinę szkolenia. Niższe ceny raczej powinny odstraszać, gdyż eksperci o kilkunastoletnim doświadczeniu, posiadający portfolio, i specjalizację w wystąpieniach (nie robią 100 szkoleń lecz zajmują się od lat tym tematem) nie są najtańsi. Oczywiście ostateczna cena zależy od kilku czynników. Jeżeli chcesz indywidualną współpracę z trenerem 1:1 z dojazdem do Twojej siedziby/domu oraz potrzebujesz indywidualnego programu, wówczas cena będzie wyższa. Optymalnym wyborem, gdzie można otrzymać najlepszy stosunek jakości do ceny, to indywidualne szkolenie z prezentacji przez Skype, MT, gdyż zyskujesz uwagę trenera tylko dla siebie przy obniżonej cenie dzięki zniwelowaniu kosztów dojazdu, sali itp.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cen szkoleń z autoprezentacji kliknij w link!

Podsumowanie

Inwestycja w trenera wystąpień publicznych z całą pewnością się opłaci, gdyż wydasz pieniądze raz, a zmiana sposobu myślenia o prezentacjach i skrzynka narzędziowa pełna nowych metod pozostanie z Tobą na zawsze.

Sprawdź moją skuteczność na bezpłatnym treningu testowym!

Przetestuj mój program bezpłatnie i skorzystaj z indywidualnego szkolenia!

  • 2 godziny szkoleniowe treningu testowego na skype
  • Indywidualna praca z trenerem
  • Omówienie Twoich problemów, celów i wyzwań prezentacyjnych
  • Diagnoza Twoich zdolności przemawiania
  • Indywidualny plan treningowy

Wystarczy, że wyślesz zgłoszenie za pomocą poniższego formularza!